Jak zjistit v cem je problem?

Ahojte, pred nedavnem mi turris zacal hlasit ##### Error notifications ##### Updater failed: Unknown error, nejakou dobu jsem to ignoroval, pak mi zacal vypadavat internet, pak jsem router parkrat restartoval a z niceho nic se mi nedari uz ani do nej dostat pres webove rozhrani. Zkousel jsem obnovu tovarniho nastaveni, ale taky nic. Otazkou je jestli je nekde nejaky postup podle ceho zjistit v cem je problem? Pak jsem chtel jeste vedet jestli abych se pripojil do routeru potrebuji mit router pripojeny do internetu nebo na troubleshooting staci propojit notebook s routerm pres ethernet pres LAN0 treba?

Za kazdy tip predem dekuji.

Určitě být do Internetu zapojený nemusí.

Stačí se s ním spojit z jakéhokoliv počítače připojeného k němu (nejlépe kabelem do portu LAN … bezdrátové připojení přes WiFi pro tento případ není doporučené řešení) třeba pomocí programu PuttY přes SSH protokol.

A pokud ani toto připojení nepůjde, zbývá pak už jen propojit se s ním pomocí sériové linky … to je pro diagnostiku, kde je problém, nejlepší.

Jsou na to i návody v oficiální dokumentaci (např. zde).

Pokud si na to netroufáte sám, určitě se vždy můžete obrátit na technickou podporu (nejlépe mailem na "tech.support@turris.cz") případně jim po předchozí dohodě donést Váš router k diagnostice problému.

1 Like

Moc diky za odpoved, asi budu muset napsat na support, protoze idkyz jsem podle navodu pripojil router pres seriovou linku do PC, tak napr v seriove console v arduina ide stejne nic nevidim :frowning: