Jak rozchodit adblock po aktualizacích

Zdravím, mohl by někdo aktualizovat postup na rozchození adblocku? Stávající již nefunguje a zatím jsem nenašel žádný rozumný návod (česky ani anglicky) jak to rozchodit. Univerzální návody pro OpenWRT vzhledem k úpravám pro Omnii také nefungují.
Předem děkuji i třeba za tip na funkční howto jinde …
SK

Zkus místo adblocku použít tohle: http://www.s474n.com/project-turris-blokovani-reklam-a-trackeru/

Použitelné pouze pro Turris 1.x. nikoliv pro Omnii, jak se ptá OP.

Již jsem zkoušel, opravdu nefunguje …

Je řešení vrátit se k Unboundu ? Přijdu o něco oproti Knotu ? Tohle je pro mne komplikace ! ADBlok je pro me pomerne zasadni v domacim pouziti ! Případně existuje nějaký český rozumný návod jak blokaci rozběhnout pod KNOTem ?

Jak to dělat s Knotem se řeší třeba v Knot resolver and RPZ [EN].

Unbound určitě nebude zásadní ztráta a je to i vyzrálejší software. (Já osobně pro něj ale nebudu poskytovat větší support.)

O tomhle vím, bohužel je to v EN.
Na složitost celého postupu je v tomto případě čeština zásadní.
Pokud by se našel někdo kdo by to dovedl správně technicky přeložit, rád pomohu s leděním a návodem.
Ale takto je to bohužel nad mé možnosti.

Taky jsem to zkoušel podle odkazu výše, bohužel mi blokování nefunguje. Kdyby se našel někdo komu blokování chodí a podělil se o postup bylo by to supr.

Uvedeny navod je POUZE na Turris, pokud mate Omnii, tak vam fungovat nebude. Omnia jako DNS resolver nepouziva Unbound, nybrz Knot!

Měl jsem na mysli toto [quote=“vcunat, post:6, topic:2811”]


[/quote]

I já sem myslel tuto verzi. Bohužel do funkčního stavu sem se nedostal.

Tam bych dával pozor na to, že pokud se pravidlo pro blacklist “použije” až po tom pro forwarding, nebude to fungovat. V tom vlákně se o tom diskutovalo.

Právě proto tady asi méně zdatní (včetně mne) volají po českém návodu !

Ahoj lidi ,
adblock mi do nedávného update omnie bez problému fungoval.
Teď už ale nefunguje. Chybu jsem objevil pravděpodobně v tom, že se init skript adblocku spouští před samotným bootem networkem atd. Tudíž není spuštěný networking a nemůže tak stáhnout blocklisty.

V etc/init.d/adblock je ale start s prioritou 99 a nepomůže jakákoli změna.
Nemáte nápad jak tento bug opravit ?

Tak nám sem alespoň prosím popiš jak si to rozchodil.Ale jak koukám, možná se nechápeme, tady se řeší blokování na úrovni KNOTu, né s doplňkem "adblock"
I když i to by mohlo být zajímavé, pokud by to fungovalo. Já pochopil že to funguje jen s DNSMASQ.