Jak diagnostikovat nekomunikující router?

Máte někdo tip, jak diagnostikovat router, který přestal komunikovat?

Po několika dnech provozu se mi Turris Omnia dostal do stavu, kdy zdánlivě fungoval, LEDky správně blikaly, ale připojeným počítačem jsem se nedostal na administrační rozhraní. Když jsem odpojil konektor mezi počítačem a Omnií, tak už počítač ani nedostal IP adresu přes DHCP. Link (1 Gbps) přitom fungoval.

Odpojení a připojení napájení pomohlo, vše už funguje správně, chtěl jsem se podívat do logu, co se vlastně dělo, ale ve /var/log vidím jen log z aktuálního zapnutí. Ukládají se někam starší logy?

Existují nějaké logy od updateru? Jestli ten stav náhodou nebyl následek nepodařeného upgradu.

Nebo jak přijít na příčinu problému?

Logy je nutno přesunout z paměti RAM, ale je lepší je ukládat na flashku/HDD.

Nejlepším řešením v tomto případě je použít UARTu (seriové linky).

Ano, jak uvádí @Pepe, viz tady.

Presunuti logu na HDD se musi nastavit rucne v /etc/syslog-ng.conf .

Ja jsem napr. pridal tuhle sekci (predpoklada pripojeny externi disk/flashku pres USB kabel):

destination exterak {
        file("/tmp/run/mountd/sda1/omnia-logs/${R_YEAR}/${R_MONTH}/messages-                ${R_YEAR}${R_MONTH}${R_DAY}.log" create_dirs(yes) template("${R_ISODATE} ${PRIORITY}        ${PROGRAM}[${PID}]: ${MSGONLY}\n") suppress(5) log_fifo_size(256));
};

log {
        source(src);
        source(kernel);
        filter(f_turris_iptables);
        destination(exterak);
};

Takove nastaveni je ale porad jeste dost ukecane a disk by se moc casto nezastavil. To je pak potreba rucne ladit filtry, aby se na disk vypisovalo jen to, co je potencialne zajimave. V pripade zajmu muzu poslat i cely muj vytuneny config (vypisuje do logu cca 500 radku za den, kdyz se nic nedeje).

Z jineho soudku - jednou jsem dostal Omnii do stavu, kdy se mnou nechtela komunikovat po LAN siti. Kupodivu ale komunikovala s WAN, tak jsem se do ni pripojil zvenci pres VPN :smiley: A pak jsem prisel na to, ze v LAN nefunguje jen IPv4 provoz, takze jsem uspel s pripojenim na IPv6 adresu Omnie. Proc mi nefungovala IPv4, nevim, nakonec jsem to vyresil factory resetem.