Internal Server Error po instalaci MOX netboot pluginu [Turris 1.1, OS: 3.11.6]

Při nové instalaci pluginu pro Turris MOX network boot dojde k odinstalaci majordomo a Turris nelze spravovat přes Foris rozhraní, kde hlásí pouze: 500 - Internal Server Error a CPU je vytížené na 90-100 %.

Jak odinstalovat MOX plugin, resp. znovu obnovit Foris rozhraní bez nutnosti HardReset zařízení?

Updater failed: Failed operations:

lcollect-majordomo/postrm: /usr/lib/opkg/info//lcollect-majordomo.postrm: line 2: /etc/init.d/lcollect: not found
Model: Turris 1.1
SystemOS: 3.11.6
Firmware: OpenWrt turris 15.05 r47055 
CoreVersion: 4.4.187
##### Oznámení o aktualizacích #####
 • Nainstalovaná verze 0.2-3.6-1 balíku foris-controller-subordinates-module
 • Nainstalovaná verze 0.1-3.6-1 balíku python-ubus
 • Nainstalovaná verze 1.0.2-3.6-1 balíku foris-client-python2
 • Nainstalovaná verze 1.0.2-3.6-1 balíku foris-client
 • Nainstalovaná verze 2018.03-5 balíku uboot-mkimage
 • Nainstalovaná verze 1.4.6-2 balíku dtc
 • Nainstalovaná verze 0.6.0-1 balíku turris-netboot-tools
 • Nainstalovaná verze 0.4-3.6-5 balíku foris-controller-netboot-module
 • Nainstalovaná verze 0.4-3.6-1 balíku foris-subordinates-plugin
 • Nainstalovaná verze 0.4-3.6-1 balíku foris-subordinates-plugin-l10n-cs
 • Nainstalovaná verze 0.4-3.6-1 balíku foris-subordinates-plugin-l10n-de
 • Odstraněn balík luci-app-majordomo
 • Odstraněn balík lcollect-majordomo
 • Odstraněn balík coreutils-timeout
 • Odstraněn balík lcollect

Stejna konfigurace, jen tesne po upgrade na 3.11.7, a stejny problem. Foris po instalaci MOX netboot pluginu nelze spustit a v prohlizeci se objevuje chyba " 500 Internal Server Error".

Mě se bohužel ještě NETBOOT rozchodit nepodařilo.

První jsem zkoušel konfiguraci Turris1.x jako master a TurrisMOX jako slave … v Turris1.x byly v sekci všechna tlačítka tuhá a nereagovala na žádný stisk. Tak jsem to spárování udělal přes CLI … ale ve FORIS UI se stále jen točili gify jako animace, že párování probíhá a fakticky k němu nikdy nedošlo.

Druhý pokus byl mezi MOXem v roli master a druhým MOXem v roli slave … tam bohužel k párování nedošlo vůbec … na master MOXu se zařízení slave vůbec neukázalo a nenabídlo ke spárování.

Tímto jsem tuto funkčnost přesunul do stavu “snad to jednou bude chodit” … ostatně jako mnoho jiných funkčností … a připojení místo Netbootu vyřešil zatím tak, že master router a slave router jsou propojeni přes 5G WiFi. To chodí spolehlivě.