Instalace končí chybou (Segmentation Fault - opět)

Potvrzuji, že mě chybu vyřešila migrace updateru dle návodu. Přepnutí wifi kanálů na “auto” dokonce vyřešilo problémy s wifi. :blush:

U mne na Turrisu 1.0 s 3.4 provedla migrace updateru přepnutí na nightly (to jsem tak úplně nechtěl) po prvnim restartu to ještě fungovalo ale po druhém vypadala wifi úplně iw wlan0 píše nl80211 not found tedy zřejmě došlo k tomu že se odinstalovaly nějaké důležité balíky systemu a je to zralé na obnovu z sd karty což jsem sice chtěl udělat ale až bude 3.5 releasována. Tedy migrace updateru na nový na starém turrisu není úplně dobrý nápad. Jdu udělat obnovu z sd na 3.4 a moc se těším na znovu segmentfaultující opkg.

U mě to tahalo z turris-test, ale pak se to samo srovnalo a začalo to tahat ze složky turris.
Ale vrátila se mi chyba Segmentation Fault.

Na aktuální verzi jsem ověřil jediný mě známý fungující a zároveň validní postup, který nic nerozbíjí a neobchází.

1 . restart routeru

2 . hned po restartu routeru provést jednu z následujících variant:
2 a. v souboru /ust/lib/opkg/status smazat nebo zapoznámkovat (pomocí hashe #) celé sekce dvou následujících balíčků
libffmpeg
libdb47
2 b. pomocí opkg remove odebrat balíčky libffmpeg a libdb47 včetně všech závislostí, tedy:
opkg --force-removal-of-dependent-packages remove libffmpeg
opkg --force-removal-of-dependent-packages remove libdb47

3 . teprve nyní provést opkg update

4 . nainstalovat zpět odebrané balíčky, v případě 2a pomocí:
opkg install libffmpeg
opkg install libdb47

v případě 2b pomocí opkg install všechny odebrané balíčky

5 . Nyní máte systém v konzistentním stavu, /usr/lib/opkg/status je v pořádku tak jak má být a můžete instalovat cokoliv pomocí opkg install, včetně instalace přes LUCI. Toto funguje i po restartu routeru přesně do té doby, než se nainstaluje něco pomocí updateru nebo vynuceně přes webové rozhraní forisu. Pak opět následuje segfault a je nutné začít restartem a bodem 1 tohoto návodu.

Snad to někomu pomůže. Ale přidávám se k ostatním, obyčejný Franta uživatel je ze současného stavu kolem opkg a WiFi dost zoufalý, router se dá používat jen jako krabička koupená v obchodě ve výchozím nastavení, možnost vlastní konfigurace je velmi omezena.

1 Like

Patch zde: http://pastebin.com/jq26YbW6, pokud se nekdo chce pustit do kompilace, pripadne pokud to urychli rollout oficialni opravy. Patri do $BUILDROOT/package/system/opkg/patches. Replikuje to patch co jsem linkoval drive, rozbitym opkg lze nainstalovat nove zkompilovany lokalni balicek, pak uz je vse v poradku, segfault pryc.

Prijde mi ze to bude trochu leakovat pamet, ale zas tolik casu tomu venovat nechci;)

Nemohl byste ten balíček někde vystavit ke stažení ? Sice mám toolchain rozchozený ale opravdu se mi tím nechce trávit dnešní večer.

Díky za návod, vyzkouším dnes večer. Nejprve udělám obnovu z SDkarty bohužel na verzi 3.4 (chtěl jsem se tím trápit až bude 3.5) a pak budu postupovat podle tohoto Vašeho návodu.

A proč nenasadíte rc 3.5? Ten by měl být stabilní a žádný problém s instalací nemám, testoval jsem to i v LXC kotejneru , Turris OS 3.4 Segfault, 3.5 funguje.

Nic nenasazujte… již zítra… již zítra…

… již zítra se z release candidate stane stable version!

Tak jsem se tím trápil včera asi 5 hodin. Vzal jsem sdcard.img z turris-nightly v domění že si to vezme nejaktuálnější balíky. V cestách to ale má stejně turris takže po prvním restartu se opkg zase rozbil. Zkusil jsem tedy cesty v repo změnit na turris-nightly ale to vedlo pouze k tomu že se to znovu rozbilo. Následovalo několik resetů do továrního nastavení než jsem to dostal do stavu v jakém to potřebuji mít. Samozřejmě se tam dostala 3.4 a opkg je úplně ve smrti segmentation fault. Tak uvidíme jestli se tam dnes přeplácne 3.5 a zda mne to čeká znovu. Připravil jsem si asi 20 skriptů, kterymi vrátím jednak potřebné balíčky a také obnovím konfigurační soubory z připojené SD karty a tím se nová rekonfigurace urychlí.

verze 3.5 je tu, opkg problém, zdá se, vyřešen.

3 Likes

Potvrzuji, u mě je též problém vyřešen. Měl jsem trochu obavy aby update proběhl bez problémů, ale naštěstí byly liché :slight_smile:

Ano update ze 3.4 na 3.5 proběhl naprosto skvěle.

ahoj po update na 3.6.3 sa u mna problem objavuje znovu, ma niekto rovnaky problem?