Haas-proxy a CPU na 100%

Já jsem už zase 8 hodin na 100%…

Bohužel, stále platí, co jsem psal tzn.

Proč si to na routeru sebere celé jedno jádro na 100% řešíme a zjišťujeme, proč se to děje.

Uvedený problém se nám podařilo zreprodukovat. Máme detailní logy a zapnutý dbg pro proces haas-proxy na routerech. Uvidíme, zda se nám podaří odhalit příčinu a pokusíme se jí domluvit.

5 Likes

Tuším že ta chybička bude někde v kernel jádru, když Luci lighttpd při zobrazování statistik procesů nedostane správný soubor (vstup) tak také zakousne jedno jádro…(nebo to může úúúúplně něco jiného, ale… chová se to stejně.)

1 Like

Zdravím, mám stejný problém se stejnými příznaky. Jediné řešení je vypnout službu haas, restart služby je jen dočasné řešení. Problém pozuruji na Omnii od verze 3.10.0. Dával jsem to do souvislosti se zapnutým logováním služby haas-proxy, viz přispěvek HaaS - vypnutí logování , ale vypnutí logování nepomohlo.

Stejny problem na TO 3.10.3 … je to proste vsude :slight_smile:

Ten stejny problem na Turris v1.1 3.10.3

Řeším to dočasně příkazy “Naplánovaných úlohách” … snad je to lepší než Haas odinstalovat

02 02 * * *  /etc/init.d/haas-proxy restart
04 02 * * *  /etc/init.d/haas-proxy restart
06 02 * * *  /etc/init.d/haas-proxy restart
08 02 * * *  /etc/init.d/haas-proxy restart
10 02 * * *  /etc/init.d/haas-proxy restart
12 02 * * *  /etc/init.d/haas-proxy restart
14 02 * * *  /etc/init.d/haas-proxy restart
16 02 * * *  /etc/init.d/haas-proxy restart
18 02 * * *  /etc/init.d/haas-proxy restart
20 02 * * *  /etc/init.d/haas-proxy restart
22 02 * * *  /etc/init.d/haas-proxy restart

Třeba by to šlo zjednodušit na

*/2 02 * * * /etc/init.d/haas-proxy restart

ať cron maká :wink: Ale vzhledem k tomu, že formát cronovských příkazů je

m h dom mon dow command

(minuty, hodiny, den v měsíci, měsíc, den v týdnu, povel :slight_smile: - viz např. Cron and crontab [Old OpenWrt Wiki] - tak bych to nejspíš změnil na

02 */2 * * * /etc/init.d/haas-proxy restart

aby to proběhlo každé 2 hodiny, místo každé dvě minuty (od 2 do 22 :wink: ve dvě hodiny :wink:

Jen pro info - na Omnii se mi tento problem po nejake dobe “vratil” v patek odpolene, Turris 1.0 to potkalo az dnes v pondeli 23.7.

Menší update k tomuto issue:

Minulý týden jsme do nightly branch vydali novou verzi haas-proxy, která by neměla tolik vytěžovat CPU a zjišťujeme, zda problém stále přetrvává.

2 Likes

Nejake nove informace? prece jen to je jiz skoro 3 tydny co zacalo testovani.

jak odeberu HAAS uplne ze systemu ?

Stačí když to pozastavíte (do restartu), /etc/init.d/haas-proxy stop
Na nápravě se pracuje…

Ano, mam pro vás nové informace.

Workaround se nachází ve verzi Turris OS 3.10.4. V dohledné době bychom rádi vydali RC.
Novou verzi Honeypot as a Service je již možné vyzkoušet jak v nightly branch, kterou doporučujeme používat pouze pokročilým uživatelům, tak případně je možné si ten balíček doinstalovat společně s novou verzí twisted z nightly.

3 Likes

v haas mam poslednu session 2018-08-05 na dvoch omniach kazda na inej linke. Nic som nemenil nastavenia su stale rovnake. pouzivam aktualnu verziu.

Je to sposobene s novym updatom na serverovej strane?

edit od 16:18:57 je vsetko v poriadku a znovu zaznamenava haas sessions… divne :smiley:

Dnes jsem stáhl RC 3.10.4, hned jak vyšla, v 11 hodin.
Vše korektně proběhlo, reboot, haas běží, procesor nevytěžuje ale do teď nic nezalogoval.

root@turris:~# ps | grep haas
 1535 root      1396 S    grep haas
18353 root     26812 S    /usr/bin/python2.7 -m haas_proxy -n --pidfile=/tmp/haas.pid haas_proxy --log-level warning --device-token 4f0e4e77cc1340bebe1bd5d56cxxxxxx --port 2525

Tak mi dnes bere haas-proxy 20% jednoho procesoru, ale zalogováno nic není, už druhý den…

Nějaké nápady? Jak jste na tom ostatní?

Díky…

EDIT: zapnul jsem logování a vypadá to, že se neregistruji…
teď jsem změnil token a chvíli počkám…

EDIT2: neběží to, ani s novým tokenem… po restartu se v logu objeví:

2018-08-10 11:08:29 info procd[]: Instance haas-proxy::instance1 s in a crash loop 6 crashes, 2 seconds since last crash
2018-08-10 11:14:53 info procd[]: Instance haas-proxy::instance1 s in a crash loop 6 crashes, 3 seconds since last crash
2018-08-10 11:23:28 info procd[]: Instance haas-proxy::instance1 s in a crash loop 6 crashes, 3 seconds since last crash

EDIT3: tak mi to neběží, nic neposílám, jen nechápu jak to mohlo vytěžovat procesor když to teď neběží…

2 Likes

na jednom zariadeni som ten update vyskusal, nelogujem nic ani po restarte cez /etc/init.d/haas-proxy restart
nepomohlo ani vygenerovat novy token

Je divné, že proces haas-proxy Vám padá.

Mohu Vás poprosit o nastavení logování a úrovně debug v konfiguračním souboru, který se nachází v /etc/config/haas?

HaaS mi běží na routeru a loguji.

@BuloZB:
Mohl byste mi upřesnit “nelogování nic”?
Nové sezení na stránkách Honeypot as a Service se Vám neukazují? Zkoušel jste se připojit do toho honeypotu, co Vám běží na routeru? Případně by nám dost pomohlo zapnutí logování, zda z toho něco nezjistíme jak jsem uvedl v reakci na commara. S tím, že ve Vašem případě by mohla úroveň logování být warning nebo info.

Čím více informací a logů budete mít k dispozici tím rychleji se nám povede zjistit, kde se chyba nachází a opravit ji.

1 Like

zdravim prave som to skontroloval a je to v poriadku, logy si plnia zase na haas webe

Za me celkem slusny pokles zateze po poslednim update/restartu routeru.