Haas-proxy a CPU na 100%

Od neděle mi haas-proxy vytěžuje jedno jádro procesoru na 100%, všiml jsem si toho až nárůstem teploty.
Vím že se to tu řešilo, mám Turris 1.0 a RC 3.10.3, měl jsem za to, že je již vyřešeno.
Momentálně jsou stránky haas.nic.cz nedostupné, může to souviset?

Když to ukončím a po chvíli zase spustím, během 10 minut je to zase na 100%.

Díky.

+1 jsem na tom stejně Turris 1.0 a 3.10,2

Dnes to samé na Omnii to samé … na chvíli pomůže /etc/init.d/haas-proxy restart

1 Like

Omnia a stejny problem minimalne od nedele. 3.10.3

U mě HaaS v pořádku. Turris 1.1 - OS 3.10.3.
Web haas.nic.cz také OK.
Asi to není globální…

Zkoušel jsem haas_proxy odinstalovat přes Foris a proces i po restartu zůstal v seznamu procesů !?
Odinstaloval a nainstaloval jsem jej v SW Luci a pořád jede s krátkými pauzami na vysoký výkon .

Takže bohužel jsem nucen jej odstranit.

Pokud se mi ozve někdo ze správců fóra a řekne jaké logy a configy poslat - rád to udělám.

Problém přetrvává, momentálně mám zastaveno, /etc/init.d/haas-proxy stop
jakmile službu spustím /etc/init.d/haas-proxy start
do 10 minut vyskočí zatížení jednoho jádra procesoru na 100%.
Restart to nevyřeší.

Tak … u mně pomohlo odinstalovat přes Foris, zkontrolovat, že proces neběží případně odinstalovat v Luci-SW. Počkat 2 dny a následně ve Foris instalovat. Teď je to 24 hodin v pohodě.

Tento proces jsem samozřejmě již dělal dříve, ale bylo to: odinstalace … restart … instalace … restart … bez nějakých prodlev.

u mně už to bylo včera taky OK - srovnalo se to samo, předpokládám. že byl nějaký problém na straně spojení se serverem - ale to ví jen NIC :slight_smile:

od vcera z nicoho nic je u mna vsetko v poriadku 2x omnia last update pre OS, nic extra takmer v default nastavenie

Ano, včera v 10:45 jsem to také opět spustil a zdá se že je klid. Asi vyřešeno.

Ale ne … u mně to dnes okolo 13:00 opět začalo. Od neděle klid a dnes ve středu 14:45-15:15 vytížení 50%

Potvrzuji, u mě to začalo už ve 12 hodin…
Vyskočila teplota, zatížení 100%…

Asi to bude dělat chyba na serveru, najednou se to rozjelo a zatížení kleslo na 10%…

Může někdo z adminů reagovat a okomentovat problémy haas_proxy a vytížení procesoru ?
Pomalá reakce přístupu k webu Haas - případně Bad gateway ?

3 Likes

Před malou chvíli jsme restartovali stroj na kterém běží webová stránka Honeypot as a Service. Jednotlivá sezení se zase načítají o něco rychleji. Proč si to na routeru sebere celé jedno jádro na 100% řešíme a zjišťujeme, proč se to děje.

Díky, za chvíli to spustím a pak dám vědět… ale přes víkend to dělalo…

Tak je to zpět, v 14:18 jsem spustil (/etc/init.d/haas-proxy start)
a nyní, v čase 15:52 je to zpět, zatížení druhého jádra (vždy je to druhé) na 100%…

Dnes 10.7.2018

DEN

HODINA
!

vedel by sa ktomu nieto z turris teamu vyjadrit?