HAAS na T1.1 nefunkční

Ahoj,
po přechodu na TOS5.3 mám od instalace (cca 40 hod.) 0 záznamů na Haas.nic.cz. TOS5.3 jsem instalovat z latest medkitu HBS. Router je zatím téměř v defaultu, zprovozněna jen wifi, nainstalován Sentinel a vložen nový token. Chtěl bych router zprovoznit než ho začnu dodělávat podle mých představ.
Dále se mi negenerují reporty z Diagnostics, resp. možná se vygenerují, ale při stahování mi to vyhodí Chyba sítě. Běžný provoz připojených zařízení je OK.T1.1, TOS5.3
Dík za radu
Honza

Nejprve se podívej do reForis/Správa balíčků/Balíčky jestli je zaškrtnutý SSH honeypot.
Pak do Sentinel/Haas jestli tam je Enable a správný token.

Wrong category. Should be Software (CZ).

1 Like

Sorry, to jsem zapoměl napsat: Dle balíčků nainstalováno vše co bylo pod Turris Sentinel. V Sentinel Haas token sedí, Haas proxy povolen a restartován router.

Nerozumím. A kde to tedy je?

Tak se přes SSH podívejte jestli běží.
ps -F -u root | grep haas*

Zřejmě běží. Vypsalo to správný token a port 2525

A nemáte na stránkách https://haas.nic.cz/ za dnešek nic?
Já mám jen za dnešek 10 stran záznamů…

Právěže od soboty nemám nic. Tj. Cca 40 hodin. Je někde v TOS povolení sběru dat? Nebo se na to již nehraje. V reForisu jsem to nenašel. Ani jestli je připojen a jak dlouho. Jen v Přehledu je detekce hrozeb aktivní a dyn FW taky.

A máš ten token správně?
Musíš ten ze stránek zadat do routeru. Zkus ho zresetovat a nový zadat znovu.
Já při přechodu z 3.11 a verzi 5 použil stejný token a vše mi jelo hned.
Takže už mě moc nenapadá kde by byla chyba.

Určitě mám. Původní jsem na stránkách zrušil a zaregistroval Turrise znova jako nové zařízení s novým tokenem.

Tak už můžeš jen kontaktovat zákaznickou podporu a zeptat se jestli nějaká data přicházejí.

Tak s novým tokenem a po rebootu mám výpis z putty :

root@Turris:~# ps -F -u root | grep haas*
root 4305 1 0 8056 28376 1 13:01 ? 00:00:03 python3 -m haas_proxy --pidfile=/var/run/haas-proxy.pid --nodaemon haas_proxy --log-level=warning --device-token=ef40177c8ad142dd9973e9fb6c4b8d99 --port=2525
root 6774 6757 0 373 1040 0 13:08 pts/0 00:00:00 grep haas*

A z reForis / Diagnostics / haas (po restartu začaly výpisy fungovat, ale):
############## haas
!! Program ‘haas-proxy’ not found !!
************** haas

Hmm… napadá mě asi jen zkusit ten HaaS odinstalovat a znovu nainstalovat.

Odinstalován komplet Sentinel->restart->Sentinel bez Haas->restart->Haas->restart->token->restart:

Oba výpisy stejné jako výše :frowning_face:
Edit: V Luci/system/po spuštění haas-proxy je v Zapnuto a vyzkoušen i jeho restart.

Tak mě už nic jiného nenapadá.

Nevadí. Třeba pomůže někdo jiný. Díky

1 Like