Flash systemu turris do NOR

Pokud si dobře pamatuji tak uvedené změny v rozložení probíhaly v updatu 2.4 a to při změně z JFFS2 na UBIFS.
Hledání verze v NOR nemá ani smysl řešit. Stejně pro přechod na UBIFS je třeba sériová konzole, protože je potřeba smazat nand. To už při rozebrání tam tu kartu můžu strčit.

Ne, zápis jsem nezkoušel, právě proto, že jsem si nebyl jistý výsledkem, když nefunguje ani čtení. Ale dneska jsem koupil pro oba routery SD karty a ten přechod udělám podle oficiálního návodu. Můj úvodní dotaz vlastně začal tím, že jste zmínil že se chystáte udělat automatický přechod na ubifs, což by mi ušetřilo ředu rizikových operací.

Mám to úplně přesně stejné. Uvidím, jak zafunguje přechod na ubifs.

Napadlo mne, když je ten medkit již tak velký že se nevejde co zkomprimovat všechny binárky exe packerem z https://upx.github.io/, který umí i ppc elf. Tím se dá místo ušetřit a třeba by se to pak vešlo. Zkusil jsem medkit pro turris přejmenovat na tar.xz a rozbalit a pak zkomprimovat pomocí tohoto packeru příkazem upx * v \bin adresářích a většinou to srazilo velikost na 50% nemám ale odvahu to vyzkoušet flashnout do turrise

@cynerd co na to rikas? Fungovalo by to?

jeste mi tam chybi posledni krok a to je zabalit zpet do tar.xz a pak porovnat. protoze jestli tomu dobre rozumim tak se tam nevejde ten .tar.xz ktery uz je komprimovany. dvojita komprese uz toho vetsinou moc neusetri

Asi takhle. Vlastně děláte dvojí kompresi takže nečekám úžasné výsledky. Je pravděpodobné, že se to o něco zmenší, ale nečekám obrovskou změnu. Udělal jsem si test na aktuální nightly.

$ fakeroot
# tar -xJf medkit-turris-nightly.tar.xz -C o
# cd o
# du -h bin /usr/bin
1.9M	bin
7.5M	usr/bin
# find -exec file {} \; | awk '/ELF 32-bit MSB executable/{print substr($1, 1, length($1)-1)}' | xargs upx --best
# tar -cJf ../new-medkit.tar.xz .
# du -h bin /usr/bin
1.1M	bin
5.6M	usr/bin
# exit
$ du -h medkit-turris-nightly.tar.xz new-medkit.tar.xz
17M	medkit-turris-nightly.tar.xz
18M	new-medkit.tar.xz

Jak je vidět tak bin a usr/bin se skutečně zmenšili ale celkový medkit je následně větší protože na komprimované data (v podstatě náhodná) je zase o něco méně efektivní xz komprese.