Externí antény Linksys WRT004ANT (4ks)

Kvalitní externí antény Linksys WRT004ANT. 4× anténa, 802.11 b/g/n, vyzařování 360° (horizontálně), 30° (vertikálně), 7 dBi (6 GHz), 4 dBi (2,4 GHz), všesměrová. Rozměry (ŠxHxV): 2.6 cm x 1 cm x 28.8 cm. Vhodná pro interiér. Možno prodat i samostatně. Použitalná pro všechny značky routerů s konektorem Reverse SMA (RP-SMA).

Cena 1690,- Kč. Praha.

Nikdo si nechce zlepšit Omnii? :slight_smile:

ani ne, cena obvykla za jednu prutovou vsesmerovku v plastu je tak do 200.
Navic tim, ze antenky jsou ±30 cm tak uz maji dost uzky vyzarovaci diagram…

Cena obvyklá za router je 500,- Kč, to je stejný argument;)

Cena obvyklá za router je 500,- Kč, to je stejný argument;)

nerozumíme si.
vnitřní prutová anténa je kus drátu na konektoru v plastovém krytu, který má jen jeden funkcionální parametr - délku :slight_smile: od ní se přímo odvíjí zisk a nepřímo tvar vyzařovacího diagramu.

Všechno ostatní je jen marketingština/design v pro funkci v zásadě nerelevantní věci.

Router je složité zařízení které má desítky parametrů, které jsou často (ale nemusí) funkcí ceny.

Takže předraženou anténou si router nevylepšíš. To byla moje pointa…

1 Like

Já to pochopil. Ale jednak není drát jako drát a i s tím routerem si myslím, že je to podobné, např. Omnia za 7tis může udělat menší službu s blbým SW, než router za 500,- Kč, je to otázka nasazení a potřeb. Proto já Omnii prodal a nelituju. Nicméně toto není diskuzní téma, ale prodejní, diskuze o tom, jestli jsou jiné antény vhodnější, nebo ne se jistě uživí v kategorii tomu vhodné.

Tak tedy 1590,- Kč, aby se neřeklo :slight_smile:

Teď už o tom teprve začínám vážně uvažovat.

1 Like