DNS na Turrisu prestalo behat. Nastaveni DNS ve Forrisu shodi cely Forris

Dobry den,
pred tremi dny prestalo chodit DNS.




Kdyz ve Forrisu zkusim nastavit DNS Forwarding tak spadne. Kdyz zkusim vypnout DNSSEC spadne stejne. Na tlacitko “Save changes” se objevi chybova stranka. Odkaz na report na chybove strance nefunguje, prikladam aspon screeny. Na “uci I/O error”.



Stalo se to bez meho zasahu. Co s tim muzu delat? Diky za pripadne rady. Sry za format, problem resim z mobilu…

Jakub

Pokus o nastaveni DNS z LuCi konci nikdy-nemizici bublinou “neulozena nastaveni: 2” :frowning:



Dal jsem “Ulozit a Pouzit” v konfiguraci interfacu i v okne s diffem zmen. Bublina nemizi, DNS hlasi stejnou chybu a ve Forissu je videt stale puvodni nastaveni. Po restartu routeru je puvodni nastaveni i v LuCi. Vypada to, ze router nemuze nastaveni zapisovat?

Predem diky za pripadne rady,
J.

Root adresář filesystému se mountuje jako read-only, to asi není správně…? Remount na rw hlásí chybu, ale nikde od startu routeru v dmesg žádná chyba btrfs není, až ta chyba (viz screen) po remountu. Už nevím kam se víc podívat.

Přidání nameserver 8.8.8.8 do /etc/resolv.conf sice způsobí, že ping google.com funguje z konzole routeru, ale v prohlížeči počítače/telefonu pořád dostávám DNS chybu.

Jakou mate verzi ? Mel jsem tesne pred Vánoci problem s DNS a pomohlo mi se vratit pomoci schnappse na verzi 3.11.10. S novejsi verzi mi DNS nechodí vubec tak mam zakazane updaty

1 Like

V situaci kdy se root filesystém odmítne připojit normálně (i pro zápis), tak bych se na DNS důsledek spíš nezaměřoval.

Koukal bych radši do /var/log/messages* (Ale o opravování rozbitého filesystému já vím příliš málo.)

1 Like

Zkusil jsem ale schnapps list vracel stejnou chybu jako remount.

Díky! Nakonec pomohl až 4 LED reset.
Tahle chyba: How to fix BTRFS error (device mmcblk0p1)? - SW help - Turris forum