Dlouhé propojeí WiFi a DNS?

Zdravím. Během upgradu mého Turrise 1.0 na BTRFS a druhou WiFi, jsem měl nainstalován starý TP-LINK. V té době jsme pořídili pračku LG s WiFi, nastavení přes mobilní aplikaci proběhlo OK. Potom jsem vrátil Turris a tím jsem skončil. Při pokusu o registraci produktu do aplikace mi píše, že produkt je připojen k WiFi, ale ta nemá přístup k internetu. V dalším kroku zadám WiFi ručně, pračka dostane od DHCP IP, ale stále nefunguje. Už vážně nevím, připadá mi že Turris je takový experimentální stroj a na spolehlivý chod sítě se tak úplně nehodí, co tak čtu zda na fóru. Po onom upgradu trvá i všem WiFi klientům cca. 15 - 20 sekund, než u WiFi zmizí křížek (bez přístupu k internetu). To jsem před upgradem nezažil, vždy naskočila wifi rovnou připojená na internet. Může být problém v DNS?

Nevíte jakým způsobem se “přístup k internetu” na klientech ověřuje? Pro oddělení problémů na úrovni DNS od těch na IP úrovni se dá třeba zkoušet ping ciselna.adresa (například 8.8.8.8 a 9.9.9.9 se pamatují dobře).

Ono je to trochu matoucí. Turris mají v nějaké verzi tisíce uživatelů a ti co problémy nemají samozřejmě píšou na fórum mnohem méně než ti co je mají. Mimochodem, Turris 1.x já osobně považuji za experimentální/výzkumný projekt.

1 Like