Collected errors: * parse_from_stream_nomalloc: Missing new line character at end of file!

Dobrý den,

po nějaké době, jsem se chtěl přihlásit přes aiccu IPv6 do turrisu, protože nefungoval, restartoval jsem jej. Nevím kdy přesně se systém v turrisu rozpadl, ale situace je následující:

• nefungovalo webové rozhraní
  • po připojení přes ssh (z lokální sítě) dostávám chybu ohledně chybějící knihovny libpcre.so :open_mouth:
  • turris jsem nechal aktualizovat, to skončilo sigfaultem, někde po nějaké delší aktualizaci už bohužel nevím jakého balíčku), ale proběhly moduly jádra a python
  • po restartu naběhlo webové rozhraní, ale nefungoval dns (měl jsem nastavený unbound a lokální hosty v síti přes dnsmasq).
  • DNS běží po nastaní ve Forrisu, musel jsem odškrtnout forwardování v sekci DNS
  • aktualizace (opkg update) proběhne, nicméně poslední vypsaný řádeky jsou:

Updated list of available packages in /var/opkg-lists/turris_turrispackages.
Collected errors:

• parse_from_stream_nomalloc: Missing new line character at end of file!

• pokud o opkg upgrade končí takto:

Package kmod-nls-koi8r version has no valid architecture, ignoring.
Collected errors:

• parse_from_stream_nomalloc: Missing new line character at end of file!

Nefunguje Aiccu, budu se pokoušet zjišťovat proč tomu tak je. Nefungují lokální hostname v síti (DNS). DNS stroje, nastavené v /etc/unbound/unbound.conf odpovídají správně.

Díky za pomoc

Ja bych pouzil nejlepe schnapps list ; schnapps rollback [n] a nasledne nastavil v /etc/config/updater option disabled = 0 --> 1 a vyckaval na fix. Na kterem se (jak se zda z okolnich vlaken) pracuje.

u me rozbite obe wifi (ovladace vs kernel modul vs novy firmware pro ath10) , (a neslo to v luci prenastavit), Foris nefunkcni, Lighttpd nejakej celkove rozhasenej (padal co pet minut), par collectd pluginu odmitlo nastartovat. Majordomo se usmyslel, ze zacne logovat jinam nez ja chci, lxc rozbouralo… Do toho novy updater-ng jako nastupce stavajiciho updater (a ten prinasi hafo novinek, ktere prinasi mnoho krasnych neduhu)

a hlavne novy athXk firmware prinasi uzasny pokles vykonu, to rozhodne chces do vsech pokoju :slight_smile: