Chlazení LTE modemu

Při úpravě lepšího optického zastínění světlovodů LED diod (aby jedna LED nesvítila do sousedních světlovodů) jsem si všimnul (pohledem boční mřížkou), že to chlazení dodávané s LTE modemem se vůbec nedotýká horního krytu routeru. Mezi tou teplovodivou gumou a krytem je cca 0.5mm mezera. Chtělo by to evidentně větší tu hliníkovou kostku, nebo tlustší teplovodivou gumu.
Otázka zní jakých teplot může dosahovat ten LTE modem za plného provozu a jestli je třeba ho opravdu chladit (už třeba jen z důvodu aby netopil ostatním komponentám uvnitř routeru).

Google translation:
When adjusting better shading optical light guide LEDs (one LED to shine in neighboring fiber optic), I noticed (side view grid) that refrigeration supplied with LTE modem will not affect the top cover of the router. Between the rubber and the thermal cover is about 0.5 mm gap. It would obviously have a greater aluminum cube, or thicker thermal eraser.
The question is what temperatures can reach the LTE modem in full operation and whether it needs to be really cool (now if only due to drowning the other components inside the router).

Another user of Turris Omnia router wrote about the same problem as you … příspěvek na Turris fóru

Yes, that’s me… but my problem is not with LTE modem, but with CPU.

Ještě mě napadá, jestli ta hliníková kostka není náhodou kvádr (zítra to přeměřím) a někdo kdo tu LTE sadu připravoval nenalepil tu oboustrannou teplovodivou lepicí pásku na špatnou stranu toho chladiče. Já to pak logicky nenalepil na tu LTE kartu tak, jak mi to připravili. Pokud ne, tak si asi budu muset vyfrézovat novou větší kostku (pokud najdu doma nějaký vhodný materiál). Ten problém s cpu je totéž. Mě se třeba ta teplovodivá guma u cpu sama přilepila tlakem k hornímu krytu, takže tam to mám ok.

Je to kvádr, ale rozhodně je natažený delší stranou. Je to vidět na první pohled.

Jo, kdy jsem instaloval mSATA, tak jsem si te mezery nad CPU cladicem taky vsimnul. Divny, proc by na nem pak byla ta guma, ze.