"Cannot allocate memory" - Only 250MB of RAM...?!

Funguje! Velmi děkuji!
Jestli to dobře chápu, tak příkazy zresetují boot proměnné, čimž se nabootuje zpět z interní paměti a máme již plnou RAM. Při updatu asi přijde opravený migrační skript (nebo oprava skriptu nebyla potřeba, stačilo jen to promazání?), jehož zavolání s přepínačem restore provede jen úpravu boot proměnných, tedy především přepnutí na bootování z SD (bez opětovné migrace systému na SD).
Tím jsme tedy ve stavu, kdy běžíme z interní paměti (tedy starého systému, ale updatovali jsme ho), a příští reboot už půjde z SD, ale tam zase bude chybět update (dokud se neprovede automaticky).
Takže já jsem přidal ještě

reboot
pkgupdate

Mohu potvrdit, že i z SD už Turris naběhne s plnou RAM 2GB, update už se povedl.
Ještě mi tedy nefunguje Foris, i když při běhu z interní paměti fungoval. Stále tam mám chybu - viz AttributeError("'ForisState' object has no attribute 'password_set'",) - SW bugs discussion - Turris forum (kde zatím není žádné řešení). Zkusím se na to podívat.

Ještě jedou díky: @Pepe, @miska

Edit: Foris vyřešen, moje blbost - zakázal jsem si foris-controller, protože při nedostatku paměti padal a zůstávaly po něm v paměti procesy