Blokované adresy

Dobrý den, mám Turris 1.1. a mám dotaz ohledně wifi. Povolil jsem wifi pro pár uživatelů, ale Turris sám od sebeblokuje přístup přes některé stránky. Neví prosím někdo, jak povolit přístup k blokovaným stránkám? Nejedná se o žádné nevhodné stránky ale o klasické (bazos.cz, rejstrikskol.cz… atd. ) V záklaním nastavení jsem nic takového nenašel. Omlouvám se, pokud je dotaz hloupý, Turris jsem dostal po IT technikovi, který odešel z firmy a teprve se s ním seznamuji. Děkuji moc za jakoukoliv radu.

To zní podezřele. Obecně bych začal zjišťováním zda je ta “nedostupnost” v DNS vrstvě nebo jinde, třeba nslookup bazos.cz.

Doména rejstrikskol.cz neexistuje, takže fungovat nemá. bazos.cz mi zcela funguje na Turris 1.0.

U Turrisu 1.x se mi to stává u některých stránek. Vyřešil jsem to tím, že na ně prostě nechodím. Konkrétně třeba kavovelisty.cz mi u připojení z turisu vykazují chybu 500. U ostatních routerů jede bez problému.

HTTP 500 nevypadá na souvislost s DNS, takže to radši přenechám jiným. Jinak, kavovelisty.cz mně osobně s Turrisem 1.0 jdou.

Zdravim, presne tohle mi delal pred casem Turris 1.0 - byly to stranky jako treba aktualne.cz apod… byl tam nejaky chliv v DNSSEC a kdyz se to vyplo, jelo to ok. Odezva DNS byla OK, ale stranka nejela s chybou 500. Od jiste aktualizace je to ok, ale ja jsem predtim jeste parkrate udelal reset do tovarniho nastaveni - pri prechodu na BTFRS ( https://doc.turris.cz/doc/cs/howto/btrfs_migration ). Od te doby OK, se starym filesystemem to delalo tohle.Da se to elegantne obejit pomoci OPERA prohlizece se zaplou VPN - to si pak dotahne vlastni DNS a nekouka na nastaveni turrisu.