Aktualizácia opkg

akože pardón páni, ale fakt ma už KURVA JEBNE z tohto routera

prečo vec za 400 eur, ospevovaná ako etalón českého priemyslu, zhmotnenie tých zlatých českých ručiček
nemôže boha fungovať aspoň mesiac bez toho aby sa posral? Nič do neho nepichám, len ho nechávam položený a zapnutý a buď prestane sám od seba chodiť transmission alebo dlna alebo hocičo iné.
odvčera sa snažím ho vôbec dostať do továrenských nastavení. Dnes som doňho nahral po factory resete posledný medkit z USB (asi šiesty krát dnes), ponastavoval čo treba, a ľaľa… veď nedokáže ani aktualizovať zoznamy balíčkov…

ja som proste z tohto zúfalý… vie mi niekto povedať v tom ze zas doprdele problém???
opakujem, je to úplne čistá nová inštalácia posledného fw z USB, raz to ide, raz to nejde, predtým asi prvé tri inštalácie to síce stiahlo, ale úplne všetky pokusy o inštaláciu balíčkov skončili “segmentation fault”, opakujem znova: ÚPLNE NOVÉ FW Z USB - niekoľkokrát aj 3led factory reset

1 Like

Segmentation fault se vyskytl pouze v rozhraní LuCI nebo i přes SSH?
Ptám se, protože to u tvého postu neni zrejme a balíčky přes LuCI zatím nejdou instalovat. Je to bug, který se nedaří reprodukovat, ale Turris team se s tím snaží něco udělat.

A navic není dobré několikrát přehrávat firmware, mysli na eMMC, která má taky nějakou životnost :slight_smile:

Edit: Vždy, když je nějaký problém, tak je lepší se podívat na fórum, jestli podobný problém už někdo neřešil… A je zároveň škoda, že zatím není slíbený bug list.

cez luci

pre mňa to nie je known bug, stretol som sa s tým prvý krát.
Len som chcel rozchodiť mesiac nefunkčné DLNA, inou cestou to nešlo…
kus krásneho hardwaru je zrážaný na kolená otrasným softwarom… škoda…

1 Like

aj len také obyčajné transmission… aký je vlastne dôvod doinštalovávať web files? načo vlastne je v luci menu, keď je nefunkčné?

Už teraz mi balíčky inštalovať cez luci idú, včera ani ťuk…

Asi žádný, já používám na připojování Transmission Remote GUI a nemusím nic na routeru doinstalovávat.

áno áno… remote GUI je tiež jeden z tých fasa softwarov, keď pri inštalácii vyberiem češtinu tak sa nainštaluje po fínsky :smiley: :smiley: :smiley:

problem bude asi niekde inde mam 2 omnie s DLNA a vsetko fici OK, aku verziu OS mas na omnii?

išlo to od verzie niekde 3.6 a vyššie a ťahalo sa to upgradmi, proste sa to samo zrútilo a nešlo spraviť inak. len to. Netvrdím že to má každý.