Aktualizace Turris OS v3.5

Je skoda, ze primo zde na foru neni informace od teamu o aktualizaci, tak to sem davam alespon ja (ano, vim ze anglicky to jiz sem nekdo dal).
Nedávno byla publikována tato upozornění:

Na čtvrtek 11. 1. 2017 je naplánována aktualizace systému routeru Turris na
verzi Turris OS 3.5.

• Opravy WiFi ovladačů - ovladače Candela Technologies pro ath10k opět nahrazeny standardními ovladači.
  • Zapnutí Fast Session Transfer v hostapd.
  • Opravy náhodných pádů Nuci vedoucích k nefunkčnosti rozhraní Foris.
  • Foris u routerů Turris opět zobrazuje stav odesílání dat, zvýšena odolnost proti pádům NETCONF serveru.
  • Aktualizace OpenSSH na poslední verzi.
  • Opravy pádů opkg při instalaci balíčků.
  • Podpora forwardování na více nadřazených DNS serverů v Knot Resolveru.
  • Odstraněno občasné zablokování startu routeru při nedostatku entropie.
  • Oprava pádů aplikace ebtables.
  • Přidán balíček fstrim.

Jen takovy detail, 11.1. je dnes, tedy streda a nikoliv ctvrtek. Takze se nechape prekvapit, jestli to probehne dnes nebo zitra.

Jestli se někdo seknul v kalendáři mi celkem nevadí, hlavně že už to bude.
Už chystám kartu…

Proběhne to zítra … čtvrtek je správně a má být 12.1.2017

Je vidět, že kluci z Turris teamu jsou z toho opravování chyb verze 3.4 chudáci celí zblblí a už ani datum správně nedají!:grin:

No, snad se jim ten update tentokrát povede lépe … budeme si fandit!

Zaznamenal někdo z vlastníků Turris 1.* problémy s firewall a odesíláním statistik poté, co proběhnou aktualizace Turris OS? Děje se tak s každou aktualizací po níž je nutné vždy Turris manuálně restartovat (spadne Foris, firewall, statistiky) od verze OS 3.4.

Související:
https://forum.test.turris.cz/t/nefunkcni-turris-1-po-predposlednim-updatu/2561/81

1 Like

Router byl měsíc v nepoužitelném stavu, jestli to bude trvat o den více nebo méně je teď už jedno.

Po předchozích zkušenostech vyčkám a aktualizace zapnu/nezapnu teprve na základě odezvy uživatelů fora.

Snad se stávající problémy vyřeší a nerozbije se nic nového (fingers crossed).

Do you even schnapps? :slight_smile:

Mám aktualizováno, po restartu, zatím mi vše běží…

potvrzuji, v3.5 zatím bez problémů, opkg opraven

Tak černý Petr padl na mě.
Já se po restartu nedostanu do webového rozhraní routeru. Vyskočí okno se zadáním uživ. jména a hesla a i když to zadám, tak je špatné.
Přitom přes putty se připojím. Já blb, až se dostanu do nastavení, tak si nastavím restart až po měsíci od aktualizace.
Navíc u některých stránek vyskakuje okénko se zadáním jména a hesla a na stránky mě to nepustí.

Edit: pomohl restart přes Putty reboot -f

potvrzuji, aktualizace proběhla hladce

U me taktez v poradku. 3.5 v routeru a instalace chodi.

BTW budete nekdo resit upgrade na 3.5 pro zachrannou obnovu?

muzete nekdo zkusit scpckovat na router nejaky velky soubor cca giga a pul pripadne ho precist catem do dev null? Me router sam rebootuje a deje se mi cca od verze 3.3 porad to same. Rad bych pouzil git-bisect abych chybu nasel ale nemam tady pripraveny prostredi na kompilovani jadra pro ppc

Teď jsem zkusil film, 1.7GB, nejprve scp a pak cat > /dev/null a oboje bez problému.

Já jsem narazil na jinou anomálii.
Mám origo wifi kartu u Turris 1.0 na 5GHz, a v LuCI nefunguje skenování sítě.
Můžete to někdo vyzkoušet, ať hned neplaším?
Na druhé, přidané kartě, která je na 2.4GHz typ AR8921, to funguje…
Možná to je jen u mě…
Díky…

A dále se mi podívejte na výpis /var/log/messages | grep err

mám tam tohle:

2017-01-12T20:07:02+01:00 err ucollect[29150]: Signal 14/0/128 on addr (nil)
2017-01-12T20:17:02+01:00 err ucollect[5213]: Signal 14/0/128 on addr (nil)
2017-01-12T20:27:02+01:00 err ucollect[12200]: Signal 14/0/128 on addr (nil)
2017-01-12T20:37:02+01:00 err ucollect[22331]: Signal 14/0/128 on addr (nil)
2017-01-12T20:47:04+01:00 err ucollect[26921]: Signal 14/0/128 on addr (nil)

Každých 10 minut?

Doporučuji udělat obnovu z SD karty dle oficiálního návodu, ten problém co máte může být způsoben naprosto čímkoliv a nepředpokládám že Vám jej někdo vyřeší. Flashnutím nejnovější 3.5 dostanete router do konzistentního funkčního stavu.

U mně po aktualizaci zatím vše OK. Jen jsem musel ještě jednou restartovat router, nechtělo to odesílat data z FW.

Je to super, dneska jsem zjistil aktualizaci. Po restartu je Kernel Version4.4.39-80079e1c1e5f9ca7ad734044462a761a-3.
A wifi ac karta je nepouzitelna a to jsem to i vypl i zapl, Vykousel na ni vsechny rezimy 20,40,80 Mhz, legacy, N, ac, 2,4 i 5Ghz a nic, na lptope nejde videt. Kdyz jsem router dostal, tak pripojeni na ni fungovalo, ale bylo pomale. Pak prisla nejaka aktualizace a ficela 2x rychleji nez 100MBit Lan. Nevim proc se meni neco co funguje.

Zajimave ze scan na ni funguje na 2.4 a 5Ghz.

Po aktualizaci a restartu 3x - nejede www rozhraní (foris) LUci jde ok.

Restarty trvají mnohem déle - ve Foris stále visí hláška požadující restart. Jinak funkce bez další vad.

Vypada, ze vse funguje. Ale chyba forisu kde ,pri pokusu prejit na zalozku wifi ,hodi error ,zustala.
Tema tu na to je, takze aspon vim ,ze s tim nejsem sam.