Absolutní nefunkčnost DNS

Dobrý den,

Jsem ještě necelý rok pod smlouvou a po minulém updatu (týden zpět) mi přestalo fungovat DNS na všech zařízeních připojených po wifi.

Také nefunguje ucollect ani firewall.
Nevím, co si s tím počít, přeinstalování ani tovární reset nepomohl.
Mám Turris 1.1.

Na telefonu ani tabletu mi poté nefunguje webový prohlížeč, ani email.

prosím o pomoc. Neumím se v nastavení sám vrtat a proto Váš žádám o radu.

Děkuji

Vypnout forwardování dns jsi zkusil ?

Ano, to bylo po restartu to první co mě napadlo.

To DHCP mi začalo včera taky zlobit. Řešením je změna 1 znaku v souboru /etc/config/dhcp. Podrobnosti zde Update broke my router To snad už Turris Team dělá schválně.

To vypadá slibně, ale nemám tušení, jak na to.
Nikdy jsem se SSH nic nědělal…

Tak ono to lze udělat i skrz WinSCP = nemusíte někde dávat divoké příkazy přes příkazovou řádku. Jen si stáhnete WinSCP dáte 192.168.1.1, root asvé heslo, naklikáte se (jako např. v Total CMD) na daný soubor (/etc/config/dhcp), ten otevřete a tam jen změníte tu nulu za jedničku podle návodu, a pak stačí dát uložit. Pak by mělo stačit dát např. skrz PuTTY (přihlášení je stejné jako u WinSCP) příkaz /etc/init.d/odchpd restart a mělo by to být OK. Teoreticky nemusíte ten příkaz dávat (jestli se na to necítíte) a stačilo by restartovat router - mělo by to z toho konfiguráku naběhnout.

Zkoušel jsem, přístup je mi vždy odmítnut.

Protože asi nemáte otevřený port který je k tomu potřeba.

Porty mám odemklé 22 i 21

Ano, port 22 je správně, ale pravděpodobně ho používáte na SSH Honeypot, podívejte se sem.

Honeypot by měl obsazovat port 22 jen z WAN, ne z LAN. (Předpokládal jsem že zde jde o přístup z LAN.)

A máte povolen přístup přes SSH? Je třeba zadat to heslo pro přístup ve správné sekci FORISu (myslím, že se jmenuje “Rozšířená administrace” nebo tak nějak … nemám teď svůj Turris před sebou).

Bez něj funguje jen přístup do FORISu … LUCi a SSH ne!

Nemám, updater mám doslova blank page. Díky nefunkční DNS mi nefunguje registrace, ani udater.

Jistě že, v LUCi jsem otevíral porty.

Ano, samozřejmě máte pravdu, já zrovna sedím v práci a nedošlo mi že to bude z LAN.

Přítup bych velice rád zajistil z PC, na který (se kterým) je router kabelem připojen.

DNS na mobilu vyřešeno zadáním jiné adresy natvrdo.

Ucollect ani FW stále nefunkční.