3.9 a nastavení schválení updatů

Po updatu na 3.9 se mi ve Forisu objevila možnost nastavit schvalování updatů. Takže jsem nelenil a hned nastavil na nutnost vše schválit. Po nějaké době si nejspíš router uvědomil,že je pod smlouvou a volbu schoval. Problém je v tom ,že jí nejspíš nechal nastavenou jak byla, takže teď mi při jakékoliv změně v záložce “updater” napíše že požaduje schválení,ale nemám to kde schválit :slight_smile:
Možná je to i dobře …
Každopádně bych rád věděl jak povolím další update routeru :slight_smile:

Edit: Druhá věc co nechápu …Nemám zaškrtnuto “domácí automatizace” v updateru a přesto se mi router stále snaží přeinstalovat novější verzi domoticz tou starší. Už by neškodilo updatovat ten repozitář o aktuální verzi domoticz ,která bezproblému chodí včetně turris gadgets.

Edit2: domoticz jsem odmazal z “/etc/updater/conf.d/opkg-auto.lua” a vypadá že si ho už nevšímá. Snad to je správné řešení :slight_smile:

V /etc/config/updater

config approvals ‘approvals’
option need ‘1’

změnit z “1” na “0”

Díky moc . snažil sem se to najít sám ,ale došel jsem zatím jen do /etc/updater :slight_smile:

Nevíš náhodou jak donutit updater aby si vůbec nevšímal ručně nainstalovanýho domoticz a neustále ho nepřeinstalovával starší verzí ? Moje odmazání z /etc/updater/conf.d/opkg-auto.lua mi logicky neklaplo :slight_smile: Jen ho to zase po čase odinstaluje.

Jedná se o známou chybu s lokálními balíčky. Dočasné řešení naleznete zde: Updater failed -- after 3.9 upgrade

Nebo se přepněte do rc, přeinstalujte localrepo a spusťte updater.

switch-branch rc
opkg install --force-reinstall updater-ng-localrepo
updater.sh

Poznámka, switch-branch rc skončí s chybou v updateru, ignorujte a pokračujte dále.

Super už to na to nehrabe. Díky tisíckrát :slight_smile: